بهترین تکنولوژی ها در سال ۲۰۲۰ برای توسعه وبسایت‌:

تکنولوژی های طراحی سایت، سال به سال با ترندی جدید در صنعت معرفی می‌شوند. افزایش محبوبیت یک تکنولوژی بستگی به نیاز بازار در آن سال و یا ترند بودن آن بر اساس سلایق کاربران دارد.

طراحی سایت مهم ترین گام در به روز شدن هر کسب و کاری است. هر کسب و کاری برای ایجاد اعتبار مد نظر برای تجارت خود نیاز به نوعی درگاه آنلاین دارد. این پورتال می‌تواند اپلیکیشن، وبسایت و وب اپلیکیشن باشد. در طی سال های گذشته روند پیشرفت تکنولوژی و فناوری باعث شده است که طراحی و توسعه سایت ها ساده تر و در عین حال، بهینه و کاربردی تر انجام شود.

و با گروه مانا به کسب و کار خود رونق دهید

هرسال فناوری ها و تکنولوژی های جدیدی در این صنعت معرفی می‌شود. و مشاغل برای پیشی گرفتن در رقابت تنگاتنگ کسب و کار های آنلاین، باید بر روی توسعه سفارشی و به کارگیری تکنولوژی های هوشمند سازی تمرکز داشته باشند.

طبق آمار millforbusiness ،  حدود ۱.۳ میلیارد وب سایت در جهان وجود دارد که به طور میانگین ۱۵% این سایت ها فعال هستند. این اعداد همچنان در حال رشد هستند.

موضوع مهمی که مورد توجه توسعه دهندگان وبسایت برای طراحی یک سایت متمایز قرار گرفته است، استفاده از تکنولوژی های جدید برای استفاده بهینه از فضا و بهبود عملکرد سایت می باشد. در این مقاله برخی از برترین تکنولوژی های طراحی سایت را معرفی کرده ایم.

فناوری Blockchain

مفهوم بلاک چین اولین بار در رابطه با ارزهای دیجیتال به وجود آمد. از این فناوری برای ذخیره اطلاعات کاربران در رابطه با دارایِی های آن ها استفاده می شد. به طور کلی، بلاک چین پلتفرمی است که امکان جابه جایی و ذخیره اطلاعات را با امنیت بالا برای کاربران فراهم می کند.

استفاده از ارزهای دیجیتال طی یک دهه گذشته بطور قابل توجهی مرسوم شد و سیستم های پرداخت عمدتا تصمیم به پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال گرفتند. شاید به نظر برسد که فناوری blockchain صرفا در زمینه بیت کوین فعالیت دارد، اما اینطور نیست. این فناوری صنعت را متحول می کند.

عملیات Blockchain باید ایمن باشد، در مقابل حملات هکرها و خطاهای فنی محافظت شود. بانک های بزرگ در نظر دارند الگوریتم هایی را برای محافظت از داده های ارزشمند کاربران ایجاد کنند. تجارت بر پایه رمزها و ارزهای معمول را نیز با این فناوری ایمن تر کنند.

اگر دنیای blockchain برای مردم قابل اعتماد تر و در دسترس تر باشد، باعث ایجاد تغییرات انقلابی در نحوه پرداخت مالیات، تعامل با خدمات دولتی خواهد شد.

تعداد کاربران کیف پول Blockchain در سراسر جهان در طی سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. پس منطقی است که توسعه دهندگان از این فناوری در سایت های خود که درگاه پرداخت دارند استفاده کنند.

پلتفرم های پراگراسیو یا PWA

PWA یا وب اپلیکیشن، وب سایتهایی هستند که مانند برنامه های بومی تلفن همراه عمل می کنند. با استفاده از فناوری های نوظهور می توانند به بهترین های هر دو جهان دست یابند: دسترسی گسترده به وب سایت و دسترسی به برنامه تلفن همراه.

بسیاری از برندهای بزرگ مانند اوبر، توییتر و پینترست وبسایت های خود را به وب اپلیکیشن تغییر داده اند و افزایش قابل توجهی در جذب کاربر تجربه کرده اند.

PWA به واسطه‌ی ویژگی های مفید بسیاری که دارد از اپلیکیشن ها پیشی می گیرد و روش استفاده از وب را تغییر می دهد. نه تنها سرعت بارگیری PWA ها زیاد است، بلکه به کاربران اجازه می دهند تا از تمام عملکردهای یک اپلیکیشن به صورت آفلاین استفاده کنند.

PWA ها وب سایت هایی هستند که مانند یک اپلیکیشن به نظر می رسند .این بدان معنی است که کاربران می توانند بدون بارگیری برنامه تلفن همراه، به تمام اطلاعات و قابلیت ها دسترسی پیدا کنند. این نوع پلتفرم فضای توسعه را شتاب می بخشد زیرا می تواند به صورت آفلاین نیز مورد استفاده قرار گیرد

Single Page

Single Page یک برنامه تحت وب است که با به روزرسانی صفحه فعلی به جای بارگذاری کل صفحات جدید از یک سرور، با کاربر در تعامل است. این روش از قطع ارتباط کاربر بین صفحات متوالی جلوگیری می کند. SPA با هر دستگاهی سازگار است. این برنامه ها به زمان انتظار اضافی نیاز ندارند و صفحات وب را در مرورگر کاربر با سرعت بالا ارائه می دهند.

Google ،Gmail و GitHub بهترین نمونه برنامه های تک صفحه ای هستند.

برنامه های تک صفحه ای محبوب هستند زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز را در یک صفحه نمایش می دهند. کاربران امروزی زمانی برای جستجو برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود را ندارند، بنابراین Single Page ها مناسب ترین برنامه برای این دسته از مردم هستند

واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

AR و VR از مفاهیم علمی تخیلی گذشته فاصله زیادی دارند. با محبوبی  Google Earth، رشد چشمگیر و آگاهی از فناوری های AR و VR پیش بینی می شد.

این فناوری ها محصولات خود را به روش های خاص خود، قابل استفاده برای کاربران می کنند. از سال 2017 تا 2018 ، هر دو AR و VR از محدودیت برنامه های تلفن همراه عبور کردند. تخمین زده می شود که حجم بازار جمعی آنها تا سال 2021 حدود 215 میلیارد دلار باشد.

 

بهره وری این فناوری ها بسیار شگفت انگیز است و می توان به بیزینس هایی که از این فناوری استفاده کرده اند عبارتند از: Alibaba’s WayRay .

طراحی وبسایت

رابط کاربری متحرک (UI)

کاربران وب به دنبال چیزهای ساده اما زیبا با جذابیت بصری هستند. حرکت UI شامل همه موارد در مورد ایجاد عناصر مختلف در صفحه است. عناصر مشترک عبارتند از نمودارهای متحرک، نشانگرها، گرافیکهای پس زمینه و هدرهای جذاب.

نه تنها حرکت UI برای رویکردهای طراحی رابط کاربری اهمیت دارد بلکه کل UI را نیز هدایت می کند. در حین توسعه و طراحی وبسایت سفارشی، قابلیت محاسبات دستگاه را برای اجرای یکنواخت انیمیشن های پیچیده افزایش می دهد. همچنین می تواند بین یک طراحی کامل و وب سایت حداقلی تفاوت قایل شود و یک رابط زیبا و مفید را پشت سر بگذارد. این تفاوت مطمئناً باعث افزایش نرخ تبدیل در وب سایت ها و حفظ وجه تمایز می شود.