گلکسی زد فولد 3، اولین گوشی سامسونگ با دوربین زیر صفحه نمایش

با توجه به اخبار اخیر، احتمالا سامسونگ از گوشی‌های تاشونده زد ‌فلیپ 2 و زد فولد 3 در اواسط تیر تا اوایل مرداد ماه (ماه جولای) رونمایی خواهد کرد. زد فولد 3 با توجه به منبع خبری معتبری از چین به دوربین سلفی زیر صفحه نمایش مجهز است و اولین گوشی سامسونگ می‌شود که از این فناوری در طراحی خود بهره می‌گیرد.

پیش از این هم منبع خبری معتبری از کره جنوبی بیان کرده بود که زد فولد 3 با دوربین زیر صفحه نمایش عرضه خواهد شد و از شیشه‌های فوق باریک (فناوری UTG) برای پشتیبانی از قلم S Pen و کاهش آسیب پذیری نمایشگر های تاشو بهره خواهد گرفت.

از نسل اول گلکسی فولد تا به امروز

نسل اول گلکسی ‌فولد با بریدگی (ناچ) عریض‌تری از موبایل های پیشین ارائه شد که دوربین های دوگانه این موبایل را در خود جای داده بود. نسل دوم گلکسی زد‌ فولد با طراحی حفره (پانچ هول) برای قرارگیری دوربین سلفی معرفی شد و نتیجه آن افزایش نسبت صفحه نمایش به بدنه بود. اکنون با طراحی دوربین های زیر نمایشگر (UPC)، شاهد افزایش نسبت نمایشگر به بدنه در نسل سوم خواهیم‌بود.

اطلاعات بیشتری از زد فولد 3

منبع خبری دیگری از این موضوع پرده برداشت که شماره مدل “SM-F926” به زد‌فولد 3 تعلق گرفته است و با 256 گیگابایت حافظه داخلی عرضه می‌شود. زد فولد 3 با یک نمایشگر 7.55 اینچی و محافظ صفحه 6.21 اینچی ارائه می‌شود و از اندروید 11 و رابط کاربری One UI 3.5 بهره می‌گیرد. در زد فولد 3 شاهد یک شیار اختصاصی برای سهولت در نگهداری از S Pen نیز خواهیم بود. مشخصات دیگری از زد فولد 3 تاکنون به بیرون درز پیدا نکرده است.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، شرکت اس‌کانکت ،تولید کننده لولای گوشی‌های تاشوی سامسونگ، اعلام کرده است که تولید انبوه برای زد ‌فولد 3 و زد ‌فلیپ 2 را در فصل بهار آغاز می‌کند، که با گزارشاتی که از رونمایی این گوشی های تاشو در تیرماه خبر می‌دهند نیز مطابقت دارد.

منبع خبر : rokida.com

یک دیدگاه ارسال کنید